Open Čierne 2013 (18.5.2013)

20.05.2013 11:53

Dnes 18.5. 2013 jsme vyrazili k našim sousedům na Slovensko si zahrát šachový turnaj. Z našeho oddílu ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova jelo 6 hráčů. Šachový turnaj obce Čierne 2013 se konal v kulturním domě v obci Čierne. Turnaje se celkově zúčastnilo 71 hráčů ze Slovenska, 6 hráčů z České republiky a 1 hráč z Walesu. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol s tempem 2x15 minut pro rapid šach. Turnaj začal o půl hodiny později. Tuto půlhodinku jsme vyplnili hovořením o novinkách ze šachového světa. Po jednotlivých kolech jsme se navzájem informovali o počtech bodů, které jsme získali. Po osmém kole jsme na tom byli bodově takto: Kufa Václav 5,5 bodu, Sikora Petr 5 bodů, Szotkowski Jan 4 body, Klus Šimon 3,5 bodu, Lasota Jakub 3,5 bodu a Bazgier Adam 3 body. Čekalo nás poslední, rozhodující kolo. V tomto kole Kufa Václav vítězí a s 6,5 body končí na krásném celkovém 5. místě. Sikora Petr prohrává svou partii a končí na celkovém 27. místě s 5 body. Szotkowski Jan v poslední partii vítězí a ve své kategorii chlapci do 10 let získává první místo s 5 body.  Blahopřejeme mu k tomuto cennému úspěchu.  Dále skončil Klus Šimon svou poslední partii vítězstvím a umístil se na celkovém 44. místě s 4,5 body.  Bazgier Adam rovněž vyhrál svou poslední partii a se 4 body se umístil na 50. místě. V posledním kole se nedařilo Lasotovi  Jakubovi a tak se 3,5 body skončil na 55. místě. Celkově si myslím, že můžeme být s naší hrou spokojeni. Těšíme se na příští ročník. Pro webové stránky poskytl ing.Petr Sikora.