I. Mostecká věž 2002 (23.3.2002)
V roce 2002 jsme již od ledna zahájili práce na organizaci 1. ročníku Mostecké věže. Rozhodli jsme se pro formát rapidu na 15 minut v 9-ti kolovém turnaji. Turnaje se zúčastnilo 28 hráčů. Vítězem se stal pan Mesiarik.
O turnaji byly vydány dva články, v třineckých týdeních Hutník a Horizont. Autorem článků byl Pavel Kantor:
Mostecká věž:
V sobotu 23.března uspořádal ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova I. ročník šachového turnaje Mostecká věž.
Turnaj přilákal 28 registrovaných i neregistrovaných hráčů z okolí, z toho 11 žáků. Hralo se švýcarským systémem na 9 kol. Taktovky rozhodčího se chopil pan Pavel Zabystrzan. Turnaj probíhal v poklidném tempu a přátelské atmosféře, o kterou se zasloužili všichni účastníci turnaje.
O prvním místě rozhodla vzájemná partie hráčů s 8 body. Nakonec se z vítězství v turnaji radoval Rudolf Mesiarik (Energetika Třinec), před Petrem Turoňem (Třinec) a šestibodovým Petrem Kantorem (TJ TŽ Třinec). Z neregistrovaných hráčů byl nejlepší Ladislav Turoň (Hrádek) - 6 bodů. Druhé a třetí míto obsadili hráči ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova Bohuš Szotkowski - 5.5 bodu a Pavel Kantor - 4.5 bodu. O vítězství v žákovské kategorii muselo rozhodnout až pomocné kritérium. Vítězkou se stala Petra Valíčková (TJ TŽ Třinec).
Švýcarský systém 1.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Samiec Pavel | 1 | 0 | Kluz Libor | 1. |
2. | Kawulok Aleš | 0 | 1 | Haratyk Tomáš | 2. |
3. | Kantor Pavel | 1 | 0 | Cieslar Petr | 3. |
4. | Szotkowski Bohuslav | 1 | 0 | Sikora Tomáš | 4. |
5. | Sikora Petr | 1 | 0 | Sabela Roman | 5. |
6. | Bury Jiří | 0 | 1 | Baroň Přemysl | 6. |
7. | Kvíčala Miroslav | 0 | 1 | Kantor Petr | 7. |
8. | Valíčková Martina | 1 | 0 | Kowolowski Vít | 8. |
9. | Valíčková Petra | 1 | 0 | Kříž Rostislav | 9. |
10. | Babula Kamil | 1 | 0 | Skřička Jan | 10. |
11. | Zientek Lukáš | 1 | 0 | Chrascina Jiří | 11. |
12. | Macura Jan | 1 | 0 | Chrascina Petr | 12. |
13. | Mesiarik Rudolf | 1 | 0 | Czudek Milan | 13. |
14. | Turoň Petr | 1 | 0 | Turoň Vladislav | 14. |
Švýcarský systém 2.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Haratyk tomáš | 0 | 1 | Samiec Pavel | 1. |
2. | Baroň Přemysl | 1 | 0 | Kantor Pavel | 2. |
3. | Kantor Petr | 1 | 0 | Szotkowski Bohuslav | 3. |
4. | Sikora Petr | 0 | 1 | Turoň Petr | 4. |
5. | Valíčková Martina | 0 | 1 | Mesiarik Rudolf | 5. |
6. | Valíčková Petra | 1/2 | 1/2 | Macura Jan | 6. |
7. | Babula Kamil | 1/2 | 1/2 | Zientek Lukáš | 7. |
8. | Turoň Vladislav | 1 | 0 | Kawulok Aleš | 8. |
9. | Czudek Milan | 1 | 0 | Bury Jiří | 9. |
10. | Kvíčala Miroslav | 1 | 0 | Chrascina Petr | 10. |
11. | Chrascina Jiří | 1 | 0 | Kluz Libor | 11. |
12. | Skřička Jan | 0 | 1 | Cieslar Petr | 12. |
13. | Kříž Rostislav | 1 | 0 | Sikora Tomáš | 13. |
14. | Kowolowski Vít | 1 | 0 | Sabela Roman | 14. |
Švýcarský systém 3.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Samiec Pavel | 0 | 1 | Baroň Přemysl | 1. |
2. | Mesiarik Rudolf | 1 | 0 | Kantor Petr | 2. |
3. | Turoň Petr | 1 | 0 | Valíčková Petra | 3. |
4. | Macura Jan | 1/2 | 1/2 | Babula Kamil | 4. |
5. | Zientek Lukáš | 1 | 0 | Sikora Petr | 5. |
6. | Kantor Pavel | 1 | 0 | Haratyk Tomáš | 6. |
7. | Szotkowski Bohuslav | 0 | 1 | Kowolowski Vít | 7. |
8. | Cieslar Petr | 0 | 1 | Kvíčala Miroslav | 8. |
9. | Turoň Vladislav | 1 | 0 | Kříž Rostislav | 9. |
10. | Czudek Milan | 0 | 1 | Chrascina Jiří | 10. |
11. | Chrascina Petr | 0 | 1 | Valíčková Martina | 11. |
12. | Sabela Roman | 1 | 0 | Kawulok Aleš | 12. |
13. | Sikora Tomáš | 1 | 0 | Bury Jiří | 13. |
14. | Skřička Jan | 1 | 0 | BYE | 14. |
Švýcarský systém 4.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Baroň Přemysl | 0 | 1 | Mesiarik Rudolf | 1. |
2. | Turoň Petr | 1 | 0 | Zientek Lukáš | 2. |
3. | Kantor Petr | 1 | 0 | Samiec Pavel | 3. |
4. | Kowolowski Vít | 0 | 1 | Kantor Pavel | 4. |
5. | Chrascina Jiří | 0 | 1 | Kvíčala Miroslav | 5. |
6. | Valíčková Martina | 1 | 0 | Turoň Vladislav | 6. |
7. | Valíčková Petra | 0 | 1 | Babula Kamil | 7. |
8. | Skřička Jan | 0 | 1 | Macura Jan | 8. |
9. | Haratyk tomáš | 0 | 1 | Szotkowski Bohuslav | 9. |
10. | Cieslar Petr | 1 | 0 | Sikora Petr | 10. |
11. | Sikora Tomáš | 1 | 0 | Czudek Milan | 11. |
12. | Bury Jiří | 1 | 0 | Chrascina Petr | 12. |
13. | Kříž Rostislav | 0 | 1 | Sabela Roman | 13. |
14. | Kawulok Aleš | 1 | 0 | BYE | 14. |
Švýcarský systém 5.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Mesiarik Rudolf | 1 | 0 | Turoň Petr | 1. |
2. | Kantor Pavel | 0 | 1 | Kantor Petr | 2. |
3. | Kvíčala Miroslav | 1/2 | 1/2 | Baroň Přemysl | 3. |
4. | Macura Jan | 1/2 | 1/2 | Valíčková Martina | 4. |
5. | Babula Kamil | 1 | 0 | Samiec Pavel | 5. |
6. | Zientek Lukáš | 1/2 | 1/2 | Szotkowski Bohuslav | 6. |
7. | Turoň Vladislav | 1 | 0 | Cieslar Petr | 7. |
8. | Sabela Roman | 0 | 1 | Chrascina Jiří | 8. |
9. | Kowolowski Vít | 1 | 0 | Sikora Tomáš | 9. |
10. | Sikora Petr | 0 | 1 | Valíčková Petra | 10. |
11. | Kawulok Aleš | 1 | 0 | Kříž Rostislav | 11. |
12. | Bury Jiří | 0 | 1 | Haratyk tomáš | 12. |
13. | Czudek Milan | 0 | 1 | Skřička Jan | 13. |
14. | Chrascina Petr | 1 | 0 | BYE | 14. |
Švýcarský systém 6.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Babula Kamil | 1 | 0 | Mesiarik Rudolf | 1. |
2. | Kantor Petr | 0 | 1 | Turoň Petr | 2. |
3. | Valíčková Martina | 1/2 | 1/2 | Kvíčala Miroslav | 3. |
4. | Baroň Přemysl | 1/2 | 1/2 | Macura Jan | 4. |
5. | Chrascina Jiří | 1 | 0 | Kantor Pavel | 5. |
6. | Zientek Lukáš | 0 | 1 | Kowolowski Vít | 6. |
7. | Szotkowski Bohuslav | 1 | 0 | Turoň Vladislav | 7. |
8. | Samiec Pavel | 0 | 1 | Valíčková Petra | 8. |
9. | Cieslar Petr | 1 | 0 | Kawulok Aleš | 9. |
10. | Skřička Jan | 0 | 1 | Haratyk Tomáš | 10. |
11. | Sikora Tomáš | 0 | 1 | Sabela Roman | 11. |
12. | Kříž Rostislav | 0 | 1 | Sikora Petr | 12. |
13. | Chrascina Petr | 1 | 0 | Czudek Milan | 13. |
14. | Bury Jiří | 1 | 0 | BYE | 14. |
Švýcarský systém 7.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Turoň Petr | 1 | 0 | Babula Kamil | 1. |
2. | Mesiarik Rudolf | 0 | 1 | Kvíčala Miroslav | 2. |
3. | Baroň Přemysl | 1/2 | 1/2 | Valíčková Martina | 3. |
4. | Macura Jan | 1/2 | 1/2 | Kantor Petr | 4. |
5. | Kowolowski Vít | 1 | 0 | Chrascina Jiří | 5. |
6. | Valíčková Petra | 0 | 1 | Szotkowski Bohuslav | 6. |
7. | Sabela Roman | 1 | 0 | Kantor Pavel | 7. |
8. | Haratyk Tomáš | 0 | 1 | Zientek Lukáš | 8. |
9. | Turoň Vladislav | 1 | 0 | Samiec Pavel | 9. |
10. | Bury Jiří | 0 | 1 | Cieslar Petr | 10. |
11. | Kawulok Aleš | 0 | 1 | Sikora Tomáš | 11. |
12. | Sikora Petr | 0 | 1 | Skřička Jan | 12. |
13. | Kříž Rostislav | 1 | 0 | Chrascina Petr | 13. |
14. | Czudek Milan | 1 | 0 | BYE | 14. |
Švýcarský systém 8.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Mesiarik Rudolf | 1 | 0 | Macura Jan | 1. |
2. | Valíčková Martina | 0 | 1 | Turoň Petr | 2. |
3. | Babula Kamil | 1/2 | 1/2 | Kowolowski Vít | 3. |
4. | Szotkowski Bohuslav | 1 | 0 | Baroň Přemysl | 4. |
5. | Kvíčala Miroslav | 1/2 | 1/2 | Sabela Roman | 5. |
6. | Kantor Petr | 1 | 0 | Zientek Lukáš | 6. |
7. | Chrascina Jiří | 0 | 1 | Turoň Vladislav | 7. |
8. | Kantor Pavel | 1/2 | 1/2 | Valíčková Petra | 8. |
9. | Chrascina Petr | 1 | 0 | Haratyk Tomáš | 9. |
10. | Sikora Tomáš | 0 | 1 | Cieslar Petr | 10. |
11. | Skřička Jan | 0 | 1 | Bury Jiří | 11. |
12. | Samiec Pavel | 1 | 0 | Sikora Petr | 12. |
13. | Kawulok Aleš | 1 | 0 | Czudek Milan | 13. |
14. | Kříž Rostislav | 1 | 0 | BYE | 14. |
Švýcarský systém 9.kolo | |||||
---|---|---|---|---|---|
Soupeř - bílý | Soupeř - černý | ||||
Šach. | Příjmení a jméno | Výsledek | Příjmení a jméno | Šach. | |
1. | Szotkowski Bohuslav | 0 | 1 | Mesiarik Rudolf | 1. |
2. | Turoň Petr | 1 | 0 | Kowolowski Vít | 2. |
3. | Turoň Vladislav | 1 | 0 | Babula Kamil | 3. |
4. | Kantor Petr | 1 | 0 | Valíčková Martina | 4. |
5. | Macura Jan | 1/2 | 1/2 | Kvíčala Miroslav | 5. |
6. | Sabela Roman | 1 | 0 | Bury Jiří | 6. |
7. | Cieslar Petr | 0 | 1 | Valíčková Petra | 7. |
8. | Zientek Lukáš | 1 | 0 | Baroň Přemysl | 8. |
9. | Chrascina Jiří | 0 | 1 | Chrascina Petr | 9. |
10. | Kantor Pavel | 1 | 0 | Sikora Tomáš | 10. |
11. | Samiec Pavel | 1/2 | 1/2 | Kawulok Aleš | 11. |
12. | Haratyk tomáš | 1 | 0 | Czudek Milan | 12. |
13. | Kříž Rostislav | 1 | 0 | Skřička Jan | 13. |
14. | Sikora Petr | 1 | 0 | BYE | 14. |
Mostecká věž 2002
(23.března 2002)
Výsledná tabulka:
Výsledková listina po 9.kole | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Švýcarský systém 2x15 min | ||||||
Údaje | Hodnocení | |||||
Pořadí | Příjmení a jméno | Oddíl/Klub | M/Buch. | S/Buch. | Progr. | Body |
1. | Mesiarik Rudolf | Energetika Třinec | 36.5 | 41 | 41 | 8 |
2. | Turoň Petr | Třinec | 38 | 41.5 | 40 | 8 |
- | - | - | - | - | - | - |
3. | Kantor Petr | TJ TŽ Třinec | 38.5 | 28.5 | 31 | 6 |
4. | Turoň Ladislav | Hrádek | 31 | 23.5 | 26 | 6 |
- | - | - | - | - | - | - |
5. | Babula Kamil | TJ TŽ Třinec | 38.5 | 27.5 | 32.5 | 5.5 |
6. | Macura Jan | TJ TŽ Třinec | 35.5 | 26 | 30.5 | 5.5 |
7. | Szotkowski Bohuslav | Mosty u Jablunkova | 35.5 | 24.5 | 26.5 | 5.5 |
8. | Kowolowski Vít | TJ TŽ Třinec | 35 | 26 | 28 | 5.5 |
9. | Sabela Roman | TJ TŽ Třinec | 27.5 | 20.5 | 22 | 5.5 |
- | - | - | - | - | - | - |
10. | Valíčková Martina | TJ TŽ Třinec | 41 | 26 | 29.5 | 5 |
11. | Kvíčala Miroslav | TJ TŽ Třinec | 35 | 23.5 | 27 | 5 |
12. | Zientek Lukáš | TJ TŽ Třinec | 34.5 | 21.5 | 26.5 | 5 |
13. | Valíčková Petra | TJ TŽ Třinec | 32 | 19.5 | 24 | 5 |
14. | Chrascina Petr | ZŠ Písek | 27 | 13 | 15 | 5 |
- | - | - | - | - | - | - |
15. | Kantor Pavel | Mosty u Jablunkova | 32 | 19 | 24 | 4.5 |
- | - | - | - | - | - | - |
16. | Baroň Přemysl | TJ TŽ Třinec | 34.5 | 17.5 | 30.5 | 4 |
17. | Chrascina Jiří | ZŠ Písek | 32.5 | 12 | 24 | 4 |
18. | Cieslar Petr | ZŠ Mosty | 28.5 | 12.5 | 20 | 4 |
19. | Haratyk Tomáš | Hrčava | 28 | 12 | 19 | 4 |
20. | Bury Jiří | ZŠ Mosty | 24.5 | 11.5 | 15 | 4 |
- | - | - | - | - | - | - |
21. | Samiec Pavel | ZŠ Mosty | 31.5 | 9.5 | 19.5 | 3.5 |
22. | Sikora Petr | Mosty u Jablunkova | 28.5 | 10 | 15.5 | 3.5 |
23. | Kawulok Aleš | Mosty u Jablunkova | 25 | 7 | 13.5 | 3.5 |
- | - | - | - | - | - | - |
24. | Kříž Rostislav | ZŠ Písek | 28 | 5.5 | 11 | 3 |
25. | Sikora Tomáš | ZŠ Mosty | 30 | 9.5 | 16 | 3 |
- | - | - | - | - | - | - |
26. | Skřička Jan | ZŠ Písek | 26 | 4 | 13.5 | 2.5 |
- | - | - | - | - | - | - |
27. | Czudek Milan | ZŠ Písek | 26 | 4 | 11 | 2 |
- | - | - | - | - | - | - |
28. | Kluz Libor | ZŠ Mosty | 23.5 | 0 | 0 | 0 |