Adéla Škulcová třetí mezi dívkami do 10 let na Krajském přeboru mládeže

08.02.2016 13:12

Krásného výsledku dosáhla Adélka Škulcová na Krajském přeboru mládeže, který v sobotu 6. 2. pořádal oddíl TJ Slovan Havířov. Do Havířova jsme odjížděli se třemi zástupci, v nejmladší kategorii hrály dívky Adéla Škulcová a Karolína Bartková, kterou budeme v oddíle teprve registrovat, v kategorii do 12 let reprezentoval náš oddíl Jakub Sikora. Turnaj, kterého se zúčastnilo 157 mladých šachistů, se odehrával ve Středisku volného času Asterix v Havířově.

Naši mladí hráči se pomalu otrkávají na šachových turnajích a pomalu přicházejí úspěchy. Jakub Sikora vyválčil ve své kategorii 3 body a ze 40 účastníků skončil na 29. místě. V kategorii do 10 let jeho sestra Karolína Bartková skončila se stejným bodovým ziskem mezi 67 šachisty na 43. místě. Byl to její druhý turnaj, proto je zisk tří bodů úspěchem. O největší oddílový úspěch se však postarala Adéla Škulcová, která se ziskem 5 bodů skončila na krásném 12. místě a v kategorii dívek brala medaili za 3. místo. Medaili jsme si však museli doslova vybojovat, protože pořadatelé zapomněli při přihlašování označit Adélku jako dívku a při vyhlašování vítězů na ni zapomněli. Naštěstí jsme se ozvali s protestem a medaile tak dodatečně skončila ve správných rukách.