Šachový rapid turnaj Čierné (28.5.2016)
Šachový turnaj v Čierném 2016
I v letošním roce jsme se zúčastnili šachového rapidu na Slovensku v Čierném. Na místo klání jsme tentokráte jeli dvěma auty ve složení Pavel Kantor, Vašek Kufa, Martin Cupek, Bohuš Szotkowski a také mladí šachisté Adam Bazgier, Kristýnka a Jakub Lasotovi, Jakub Sikora a Karolínka Bartková.
Již tradičně při zápisu nás čekalo milé překvapení ze strany pořadatelů, neboť každý zúčastněný obdržel bagetu a propisku. Během turnaje byl i tentokráte k dispozici zdarma čaj nebo káva včetně malého pamlsku.
Před zahájením samotného turnaje nás přivítal starosta obce Čierne, který ve svém proslovu hovořil o aktualitách tohoto regionu. Informoval nás zejména o končící stavbě mezinárodní silnice, která by měla usnadnit spojení s Polskem. Podle harmonogramu má být silnice dokončena za rok, takže v době konání příštího ročníku turnaje by se v Čierném již mělo po nové silnici jezdit.
Posléze po přivítání ze strany organizátorů a představení rozhodčího byl devítikolový turnaj rozlosován a mohli jsme začít.
Letošního ročníku se nezúčastnili bratři Jurčíkové, kteří v minulosti na turnaji pravidelně obsazovali medailové pozice a tak při jejich absenci vznikla příležitost prosadit se pro další hráče. Je potěšující, že v konečném účtování uspěli i hráči našeho šachového oddílu, když Martin Cupek se ziskem 7 bodů získal celkové druhé místo a byl vyhlášen i nejlepším cizincem. Finanční cenu za pěkné osmé místo se ziskem 6,5 bodu obdržel i Pavel Kantor. Ve své kategorii se pak prosadila i Kristýna Lasotová.
Turnaj ovládl s 9 body Peter Švaňa z Mkss-Sk Kysucké Nové Mesto, před Martinem Cupkem a Lubošem Kuchyňkou, oba získali shodně 7 bodů.
Myslím, že mohu za všechny naše hráče uvést, že se nám turnaj moc líbil, byl dobře zorganizován a těšíme se na jeho další ročník opět za rok.
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř. | St.č. | Jméno | FED | Rtg | Klub/Místo | PH 1 | PH 2 | PH 3 | |
1 | 1 | Svana Peter | SVK | 2264 | Mkss-Sk Kysucke Nove Mesto | 9,0 | 47,5 | 51,50 | |
2 | 4 | Cupek Martin | CZE | 2080 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 7,0 | 49,5 | 39,00 | |
3 | 10 | Kuchynka Lubos | CZE | 1977 | Sk Hustopece | 7,0 | 47,0 | 39,75 | |
4 | 9 | Bakalar Jan | SVK | 2016 | Tj Slovan Rajecke Teplice | 6,5 | 52,0 | 38,75 | |
5 | 5 | Taus Martin | CZE | 2079 | Sachovy Klub Karvina O.S. | 6,5 | 51,0 | 37,25 | |
6 | 3 | Matejov Jaroslav | SVK | 2104 | Tj Mladost Zilina | 6,5 | 48,0 | 35,75 | |
7 | 2 | Brhel Jan | SVK | 2145 | Mkss-Sk Kysucke Nove Mesto | 6,5 | 47,0 | 35,00 | |
8 | 13 | Kantor Pavel | CZE | 1890 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 6,5 | 46,5 | 34,75 | |
9 | 16 | Tatarka Juraj | SVK | 1858 | Tj Slavia Caissa Cadca | 6,5 | 45,5 | 33,75 | |
10 | 6 | Mesiarik Rudolf | CZE | 2066 | Tj Slovan Havirov | 6,0 | 50,5 | 33,00 | |
11 | 7 | Saga Vladimir | SVK | 2024 | Tj Inbest Dunajov | 6,0 | 49,5 | 32,00 | |
12 | 14 | Chwastek Otto | CZE | 1874 | Tj Vendryne | 6,0 | 49,5 | 30,00 | |
13 | 20 | Micak Miroslav | SVK | 1797 | So Central Zilina | 6,0 | 44,0 | 28,50 | |
14 | 17 | Turiak Anton | SVK | 1849 | Sk Dms Zilina | 6,0 | 43,5 | 28,50 | |
15 | 27 | Gazo Daniel | SVK | 1757 | Sk Dms Zilina | 6,0 | 41,5 | 25,00 | |
16 | 8 | Milovnik Juraj | SVK | 2018 | So Central Zilina | 5,5 | 50,5 | 28,75 | |
17 | 11 | Matejov Anton | SVK | 1975 | Sk Mladost Neslusa | 5,5 | 48,0 | 28,75 | |
18 | 15 | Szotkowski Bohuslav | CZE | 1866 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 5,5 | 43,5 | 23,75 | |
22 | Lonc Augustin | SVK | 1795 | So Central Zilina | 5,5 | 43,5 | 23,75 | ||
20 | 26 | Beles Marian | SVK | 1782 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,5 | 43,0 | 25,25 | |
21 | 30 | Majercik Pavol | SVK | 1641 | Chess Club Turzovka | 5,5 | 42,5 | 25,50 | |
22 | 33 | Slivka David | SVK | 1570 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,5 | 42,0 | 23,75 | |
23 | 12 | Kukuczka Milan | CZE | 1973 | Tj Vendryne | 5,5 | 41,5 | 25,25 | |
24 | 28 | Klochan Peter | SVK | 1694 | Tj Mladost Zilina | 5,5 | 40,5 | 22,75 | |
25 | 19 | Pilatik Michal | SVK | 1801 | Osk Nededza- Sachovy Oddiel | 5,5 | 39,0 | 22,75 | |
26 | 63 | Jurco Martin | SVK | 1000 | Tj Mladost Zilina | 5,5 | 38,0 | 24,00 | |
27 | 21 | Kufa Vaclav | CZE | 1795 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 5,0 | 46,5 | 25,50 | |
28 | 24 | Paluch Stefan | SVK | 1788 | Tj Inbest Dunajov | 5,0 | 44,0 | 22,00 | |
29 | 18 | Spiriak Vladimir St. | SVK | 1814 | Sk Mladost Neslusa | 5,0 | 42,0 | 22,00 | |
30 | 31 | Hanec Kristian | SVK | 1582 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,0 | 41,0 | 20,25 | |
31 | 40 | Jurcik Robert | SVK | 1376 | Chess Club Turzovka | 5,0 | 40,5 | 22,25 | |
32 | 29 | Svrcek Stanislav | SVK | 1675 | Tj Inbest Dunajov | 5,0 | 40,5 | 18,00 | |
33 | 41 | Jurcik Rudolf | SVK | 1376 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,0 | 39,5 | 20,75 | |
34 | 36 | Piovar Jaroslav | SVK | 1510 | Tj Mladost Zilina | 5,0 | 39,5 | 20,00 | |
35 | 39 | Jurcikova Slavka | SVK | 1476 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,0 | 39,0 | 20,25 | |
36 | 51 | Lasota Jakub | CZE | 1090 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 5,0 | 38,5 | 19,50 | |
37 | 46 | Balalova Adela | CZE | 1254 | Tj Mladost Zilina | 5,0 | 38,5 | 17,50 | |
38 | 35 | Adamcik Juraj | SVK | 1526 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,0 | 37,0 | 16,50 | |
39 | 37 | Spratek Vojtech | CZE | 1504 | Tj Vendryne | 5,0 | 35,5 | 14,00 | |
40 | 48 | Carnecka Stella | SVK | 1209 | Tj Mladost Zilina | 5,0 | 35,0 | 14,00 | |
41 | 52 | Slivka Samuel | SVK | 1082 | Tj Slavia Caissa Cadca | 5,0 | 32,0 | 15,00 | |
42 | 32 | Korencik Anton | SVK | 1580 | Tj Inbest Dunajov | 4,5 | 39,0 | 19,25 | |
43 | 44 | Balvan Filip | SVK | 1346 | Sk Rajec | 4,5 | 39,0 | 17,75 | |
44 | 54 | Carnecky Viliam | SVK | 1004 | Tj Mladost Zilina | 4,5 | 38,5 | 19,25 | |
45 | 42 | Carnecky Michal | SVK | 1362 | Tj Mladost Zilina | 4,5 | 36,0 | 18,25 | |
46 | 83 | Zajko Dusan | SVK | 1000 | Sk Radostka | 4,0 | 40,0 | 16,50 | |
47 | 49 | Bazgier Adam | CZE | 1108 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 4,0 | 39,0 | 15,50 | |
48 | 55 | Baranek Benjamin | SVK | 1000 | Tj Slovan Rajecke Teplice | 4,0 | 39,0 | 15,00 | |
49 | 43 | Taus Zdenek | CZE | 1362 | Mezinarodni Sachova Skola Inte | 4,0 | 39,0 | 12,50 | |
50 | 23 | Cecotka Frantisek | SVK | 1789 | Tj Slavia Caissa Cadca | 4,0 | 38,5 | 14,00 | |
34 | Sedlacek Richard | SVK | 1533 | Tj Slavia Caissa Cadca | 4,0 | 38,5 | 14,00 | ||
52 | 25 | Loksa Lubomir | SVK | 1787 | Sk Mladost Neslusa | 4,0 | 37,5 | 14,50 | |
53 | 47 | Lasotova Kristyna | CZE | 1248 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 4,0 | 37,0 | 14,00 | |
54 | 38 | Piovar Richard | SVK | 1483 | Tj Mladost Zilina | 4,0 | 35,5 | 16,00 | |
55 | 75 | Mrmus Pavol | SVK | 1000 | Cadca | 4,0 | 35,5 | 15,25 | |
56 | 59 | Cernansky Jan Ml. | SVK | 1000 | Tj Slovan Rajecke Teplice | 4,0 | 35,5 | 13,50 | |
57 | 45 | Holestiakova Nina | SVK | 1296 | Tj Slavia Caissa Cadca | 4,0 | 34,0 | 10,00 | |
58 | 58 | Bulej Matej | SVK | 1000 | Cadca | 4,0 | 32,0 | 9,00 | |
59 | 74 | Mikova Miriam | SVK | 1000 | Cierne | 4,0 | 30,0 | 11,00 | |
60 | 70 | Loksa Tomas | SVK | 1000 | Rudinska | 4,0 | 29,5 | 10,00 | |
61 | 84 | Zakucia Michal | SVK | 1000 | Cierne | 4,0 | 26,5 | 9,00 | |
62 | 76 | Mrmusova Magdalena | SVK | 1000 | Tj Slavia Caissa Cadca | 4,0 | 26,5 | 8,00 | |
63 | 53 | Klimes Martin | CZE | 1033 | Sk 1921 Zabreh | 3,5 | 33,5 | 11,25 | |
64 | 80 | Slivka Peter | SVK | 1000 | 3,5 | 31,0 | 11,00 | ||
65 | 68 | Laslop Simon | SVK | 1000 | Neslusa | 3,5 | 30,0 | 6,00 | |
66 | 82 | Spratek Simon | CZE | 1000 | Vendryne | 3,5 | 27,5 | 9,50 | |
67 | 81 | Spirec Jakub | SVK | 1000 | Neslusa | 3,0 | 36,0 | 10,00 | |
68 | 67 | Las Marek | SVK | 1000 | Cierne | 3,0 | 33,0 | 8,50 | |
78 | Sikora Jakub | CZE | 1000 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 3,0 | 33,0 | 8,50 | ||
70 | 69 | Laslopova Juliana | SVK | 1000 | Neslusa | 3,0 | 31,5 | 5,00 | |
71 | 56 | Bartkova Karolina | CZE | 1000 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova | 3,0 | 31,0 | 10,50 | |
72 | 62 | Janec Jakub | SVK | 1000 | Neslusa | 3,0 | 31,0 | 9,00 | |
73 | 50 | Holestiakova Lubana | SVK | 1106 | Tj Slavia Caissa Cadca | 3,0 | 29,5 | 5,50 | |
74 | 60 | Cyprichova Daniela | SVK | 1000 | Cierne | 3,0 | 29,0 | 7,00 | |
75 | 72 | Majchrak Patrik | SVK | 1000 | Cierne | 3,0 | 28,5 | 7,00 | |
77 | Ondrasek Lubomir | SVK | 1000 | Neslusa | 3,0 | 28,5 | 7,00 | ||
77 | 65 | Kulla Tomas | SVK | 1000 | Cierne | 3,0 | 24,5 | 3,00 | |
78 | 61 | Cyprichova Erika | SVK | 1000 | Cierne | 2,5 | 33,5 | 9,25 | |
79 | 64 | Jurga Tobias | SVK | 1000 | Cierne | 2,0 | 31,5 | 4,00 | |
80 | 66 | Las Juraj | SVK | 1000 | Skalite | 2,0 | 30,5 | 3,00 | |
81 | 57 | Bohacik Filip | SVK | 1000 | Cierne | 2,0 | 30,0 | 7,00 | |
82 | 73 | Miko Patrik | SVK | 1000 | Cierne | 2,0 | 30,0 | 3,00 | |
83 | 71 | Láslopová Natália | SVK | 1000 | Neslusa | 1,0 | 28,0 | 0,00 | |
84 | 79 | Slivka Martin | SVK | 1000 | Cadca | 0,0 | 26,5 | 0,00 |
Pro webové stránky zaznamenal.
Ing.Bohuslav Szotkowski
Výsledky: https://chess-results.com/tnr224321.aspx?lan=5&art=4&wi=821