OP2018 7.kolo MOSTY B - TŘINEC D 2:3 (27.1.2018)
Tentokrát nebyl problém s hrací místností, takže utkání mohlo začít
v plánovaném čase, krátce po příjezdu soupeřů.
Na poslední 5. desce se situace začala brzy vyvíjet v náš prospěch,
když soupeř Jakuba Sikory krátce po zahájení přišel o figuru a partie
skončila jako první naší výhrou. Na vedlejší šachovnici ale naše hráčka
začala ztrácet postupně figury a v situaci, kdy měla o 3 figury méně,
už nebyla šance na záchranu. Stav byl tak vyrovnán.
Na 3. desce hrál náš Jan Szotkowski a i když měl soupeř zpočátku
ze zahájení mírně aktivnější pozici, pak přehlédl ztrátu figury a byla
z toho naše 2. výhra.
Bohužel brzy poté ztratil Aleš svoji partii na 2. desce, když v celkem
remízové a možná i trochu aktivnější pozici s různobarevnými střelci,
postavil věž na napadené pole a v dané pozici už pak nemělo smysl
hrát dále.
Stav byl tak opět srovnán a hrála se ještě poslední partie na 1. šachovnici,
kde hrál náš Petr Sikora proti kapitánovi soupeřů Miroslavu Kluzovi.
Už od začátku měl ovšem Petr problém s rošádou krále, kvůli oslabení
obou křídel, takže nakonec jeho král uvízl v centru a Petr se dostal se do hodně
pasivní pozice se zablokovanými vlastními figurami. Čehož soupeř využil
a získal velkou převahu na dámském křídle, kterou pak už nebylo možné
ubránit.
Takže celkový stav 3 : 2 pro soupeře nás posunul na poslední místo
v soutěži a se situací určitě nemůžeme být spokojeni.
Výsledky na šachovnicích - 7.kolo
TŽ Třinec "C" | BŠŠ Frýdek-Místek "E" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Pilch Roman (Z,V) | 2134F | 1 | - | 0 | 2030F | Gnojek Petr (Z) |
Maroszczyk Wieslaw (Z) | 1883F | ½ | - | ½ | 1763F | Krejčok Tobiáš (Z) |
Chwastek Jan | 1354N | 0 | - | 1 | 1871F | Frank Adam (Z) |
Jarnot Roman | 1632F | 0 | - | 1 | 1876F | Nytra Ondřej |
0 | - | 1 | 1618F | Nytrová Eva | ||
1½ | : | 3½ |
Sokol Brušperk "B" | TJ Bystřice | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Lipovský Tomáš (Z,V) | 1872F | 1 | - | 0 | 1852F | Kotas Jan (Z) |
Blecha Josef (Z) | 1894F | ½ | - | ½ | 1936F | Kukuczka Milan (Z,H) |
Grepl Lukáš (V) | 1880F | 1 | - | 0 | 1701F | Kluz Michal (Z) |
Paseka Aleš (Z) | 1680F | ½ | - | ½ | 1575F | Klimek Jan (Z) |
Foltýn Tomáš | 1098N | 0 | - | 1 | 1649N | Szotkowski Jan |
3 | : | 2 |
TJ Sokol Metylovice | TJ Dobratice "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Vysoglad Petr (Z) | 1998F | ½ | - | ½ | 1804F | Čubok Milan (Z) |
Daniš Lumír (Z) | 1000N | ½ | - | ½ | 1582F | Chroboček Dušan (Z) |
Schenk Tomáš (Z) | 1000N | 1 | - | 0 | 1554F | Vašut Jan (Z) |
Plesník Miroslav (Z) | 1705F | 0 | - | 1 | 1651F | Golasovský Jaroslav |
Žwak Nátan | 1000N | 1 | - | 0 | 1000N | Gongol Ondřej |
3 | : | 2 |
TJ Sokol Dobrá "B" | BŠŠ Frýdek-Místek "F" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Keprt Pavel (Z) | 1972F | 0 | - | 1 | 1789F | Rechtenberg Karel (Z) |
Berezjuk Rostislav (Z,H) | 1866F | 1 | - | 0 | 1825F | Vaníček Michal (Z,V) |
Tvrdý ml. Petr (Z,H) | 1783F | ½ | - | ½ | 1795F | Mičulka Ivo (Z) |
Bok Tomáš (Z) | 1789F | ½ | - | ½ | 1687F | Sysala Stanislav |
Maršálek Jaromír | 2009F | 0 | - | 1 | 1722F | Saforek Michal |
2 | : | 3 |
TJ Sokol Dobrá "C" | TJ Dobratice "A" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Žižka Radim (Z) | 1666F | ½ | - | ½ | 1778F | Kacíř Tomáš (Z) |
Bok Zdeněk (Z) | 1603F | 1 | - | 0 | 1697F | Pavlica Jiří (Z) |
Piskoř Ladislav (Z) | 1645F | 0 | - | 1 | 1662F | Turek Miroslav |
Bebek Ivan | 1266F | 0 | - | 1 | 1612F | Klus Milan |
Pindora Miloslav | 1286N | 1 | - | 0 | ||
2½ | : | 2½ |
TJ Sokol Lhotka | TJ Vendryně "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zeman Stanislav (Z) | 1856F | 0 | - | 1 | 1765F | Hudziec Bronislav (Z,V) |
Smolík Josef (Z) | 1674F | 1 | - | 0 | 1803F | Chwastek Otto (Z) |
Prokop Milan (Z) | 1684F | 1 | - | 0 | 1250N | Koren Jaroslav (Z) |
Genšerovský Milan (Z) | 1000N | ½ | - | ½ | 1699F | Kocur Gustav (Z) |
Prašivka Jan | 1692N | 1 | - | 0 | 1201F | Kus Jindřich |
3½ | : | 1½ |
ŠO TJ Sokol Mosty u J. "B" | TŽ Třinec "D" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sikora Petr | 1442F | 0 | - | 1 | 1467F | Kluz Miroslav (Z) |
Kawulok Aleš | 1430F | 0 | - | 1 | 1594F | Lipus Petr (Z) |
Szotkowski Jan | 1000N | 1 | - | 0 | 1341N | Smilowski Adam (Z) |
Škulcová Adéla | 1098N | 0 | - | 1 | 1192F | Sikorová Jana |
Sikora Jakub | 1095N | 1 | - | 0 | 1000N | Golec Matyáš |
2 | : | 3 |
Tabulka
Poř. | Družstvo | V | R | P | Body | Skóre | Partie |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sokol Brušperk "B" | 6 | 0 | 1 | 18 | 25.5 | 21 |
2. | TJ Sokol Dobrá "B" | 6 | 0 | 1 | 18 | 24.5 | 21 |
3. | BŠŠ Frýdek-Místek "E" | 5 | 1 | 1 | 16 | 22.0 | 18 |
4. | TJ Sokol Lhotka | 4 | 2 | 1 | 14 | 23.5 | 20 |
5. | TJ Dobratice "A" | 4 | 1 | 2 | 13 | 21.5 | 18 |
6. | BŠŠ Frýdek-Místek "F" | 4 | 1 | 2 | 13 | 20.5 | 13 |
7. | TJ Sokol Metylovice | 3 | 2 | 2 | 11 | 17.5 | 15 |
8. | TŽ Třinec "C" | 3 | 0 | 4 | 9 | 18.5 | 13 |
9. | TJ Bystřice | 2 | 2 | 3 | 8 | 17.0 | 10 |
10. | TJ Vendryně "B" | 2 | 2 | 3 | 8 | 16.0 | 10 |
11. | TJ Sokol Dobrá "C" | 1 | 1 | 5 | 4 | 12.0 | 9 |
12. | TJ Dobratice "B" | 1 | 0 | 6 | 3 | 11.0 | 7 |
13. | ŠO TJ Sokol Mosty u J. "B" | 1 | 0 | 6 | 3 | 9.5 | 7 |
14. | TŽ Třinec "D" | 1 | 0 | 6 | 3 | 6.0 | 6 |