5.kolo OP2018 Sokol Lhotka - Mosty B 3,5:1,5 (6.1.2018)
V sobotu 6.1 jsme vyjeli za krásného, až jarního počasí do Lhotky k utkání
5. kola okresního přeboru 2017/18. Hrálo se v místním pohostinství Obecník,
ale v sále jsme byli sami, takže byl klid pro hru a prostředí bylo zcela vyhovující.
Přijeli jsme v docela silné sestavě, složené jen z dospělých hráčů, takže byla
naděje uhrát dobrý výsledek i proti silnému soupeři.
Už od začátku se ale zápas začal vyvíjet v náš neprospěch. Nejprve ve své partii
Petr po obtížném zahájení vzal otráveného pěšce a s kvalitou méně už partii
nedokázal zachránit. (mimochodem se jednalo o 1600. partii v historii oddílu!)
Aleše zatlačil soupeř do pasivního postavení a nevypadalo to
moc dobře. Na 1. a 2. desce bránili Bohuš a Pavel dost obtížné pozice.
Na 3. šachovnici se mi naštěstí podařilo přehrát soupeře už v zahájení
a výhodu lepší pozice jsem dotáhl do výhry pro nás.
Takže bylo srovnáno, ale jen na chvíli, neboť krátce po mně neustál tlak
soupeře Aleš a náš soupeř se ujal vedení. Pavlův soupeř naštěstí nevyužil
všech svých příležitostí a partie nakonec skončila po dlouhém boji remízou.
Zůstavala tak stále šance na celkovou remízu, pokud by poslední partie Bohuše
skončila naší výhrou. Po divokém průběhu a tlaku soupeře se partie dostala
do pozice, kdy měl náš hráč 2 figury proti věži a pěšci, pozice byla ale stále dost
komplikovaná, vzhledem k přítomnosti dam. Nakonec partie skončila v pozici
věž proti střelci v neprospěch našeho hráče, kde Bohuš po hrubce ztratil střelce
a tím i partii.
Utkání tak nakonec skončilo 3,5 : 1,5 pro našeho soupeře Sokol Lhotka.
Příště nás čeká asi ještě silnější soupeř F-M E, tak doufejme, že se podaří
dát opět dohromady silnou sestavu, abychom byli důstojným soupeřem.
Sokol Lhotka 3,5 : 1,5 Mosty u Jablunkova B
Zeman Stanislav (1811) 1 : 0 Szotkowski Bohuslav (1805)
Vlášek Roman (2074) 1/2 : 1/2 Kantor Pavel (1813)
Smolík Josef (1684) 0 : 1 Kočí Tomáš (1684)
Prokop Milan (1805) 1 : 0 Sikora Petr (1460)
Genšerovský Milan (1000) 1 : 0 Kawulok Aleš (1494)
Tomáš Kočí
Výsledky na šachovnicích - 5.kolo
TJ Bystřice | BŠŠ Frýdek-Místek "E" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Kotas Jan (Z) | 1852F | 0 | - | 1 | 1871F | Frank Adam (Z) |
Kukuczka Milan (Z,H) | 1936F | 0 | - | 1 | 1876F | Nytra Ondřej |
Klimek Jan (Z) | 1575F | ½ | - | ½ | 1594F | Gnojek Lukáš |
Filipczyk Jan | 1379F | 0 | - | 1 | 1489F | Dudová Pavlína |
Rusz Jan | 1335N | 1 | - | 0 | 1462F | Frank Martin |
1½ | : | 3½ |
TŽ Třinec "C" | TJ Dobratice "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Pilch Roman (Z,V) | 2134F | 1 | - | 0 | 1804F | Čubok Milan (Z) |
Letovanec Petr (Z) | 1788F | 1 | - | 0 | 1576F | Rucki Tomáš (Z) |
Maroszczyk Wieslaw (Z) | 1883F | 1 | - | 0 | 1733F | Čubok Miroslav (Z) |
Jarnot Roman | 1632F | ½ | - | ½ | 1582F | Chroboček Dušan (Z) |
0 | - | 1 | 1554F | Vašut Jan (Z) | ||
3½ | : | 1½ |
Sokol Brušperk "B" | BŠŠ Frýdek-Místek "F" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Lipovský Tomáš (Z,V) | 1872F | ½ | - | ½ | 1789F | Rechtenberg Karel (Z) |
Blecha Josef (Z) | 1894F | 1 | - | 0 | 1824F | Laurincová Kristýna (Z) |
Grepl Lukáš (V) | 1880F | 1 | - | 0 | 1825F | Vaníček Michal (Z,V) |
Paseka Aleš (Z) | 1680F | ½ | - | ½ | 1687F | Sysala Stanislav |
Ševeček Milan | 1263N | 0 | - | 1 | 1722F | Saforek Michal |
3 | : | 2 |
TJ Sokol Metylovice | TJ Dobratice "A" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Vysoglad Petr (Z) | 1998F | 0 | - | 1 | 2098F | Lys Josef (Z,H) |
Holeček Vladimír (Z,H) | 1872F | 0 | - | 1 | 2073F | Tauš Martin (Z,H) |
Daniš Lumír (Z) | 1000N | ½ | - | ½ | 1778F | Kacíř Tomáš (Z) |
Schenk Tomáš (Z) | 1000N | 0 | - | 1 | 1697F | Pavlica Jiří (Z) |
Plesník Miroslav (Z) | 1705F | 0 | - | 1 | 1279N | Chovančík Petr |
½ | : | 4½ |
TJ Sokol Dobrá "B" | TJ Vendryně "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Keprt Pavel (Z) | 1972F | ½ | - | ½ | 1765F | Hudziec Bronislav (Z,V) |
Berezjuk Rostislav (Z,H) | 1866F | ½ | - | ½ | 1803F | Chwastek Otto (Z) |
Tvrdý ml. Petr (Z,H) | 1783F | 1 | - | 0 | 1250N | Koren Jaroslav (Z) |
Bok Tomáš (Z) | 1789F | 1 | - | 0 | 1699F | Kocur Gustav (Z) |
Maršálek Jaromír | 2009F | 1 | - | 0 | 1201F | Kus Jindřich |
4 | : | 1 |
TJ Sokol Dobrá "C" | TŽ Třinec "D" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Žižka Radim (Z) | 1666F | 1 | - | 0 | 1467F | Kluz Miroslav (Z) |
Bok Zdeněk (Z) | 1603F | 1 | - | 0 | 1341N | Smilowski Adam (Z) |
Lavrišin Jan (Z) | 1506F | 1 | - | 0 | 1192F | Sikorová Jana |
Bebek Ivan | 1266F | 1 | - | 0 | 1000N | Borski Denis |
Pindora Miloslav | 1286N | 0 | - | 1 | 1000N | Golec Matyáš |
4 | : | 1 |
TJ Sokol Lhotka | ŠO TJ Sokol Mosty u J. "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zeman Stanislav (Z) | 1856F | 1 | - | 0 | 1792F | Szotkowski Bohuslav (Z,V) |
Vlášek Roman (Z) | 1839F | ½ | - | ½ | 1828F | Kantor Pavel (Z) |
Smolík Josef (Z) | 1674F | 0 | - | 1 | 1695F | Kočí Tomáš (Z) |
Prokop Milan (Z) | 1684F | 1 | - | 0 | 1442F | Sikora Petr |
Genšerovský Milan (Z) | 1000N | 1 | - | 0 | 1430F | Kawulok Aleš |
3½ | : | 1½ |
Tabulka
Poř. | Družstvo | V | R | P | Body | Skóre | Partie |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TJ Sokol Dobrá "B" | 5 | 0 | 0 | 15 | 19.0 | 17 |
2. | Sokol Brušperk "B" | 4 | 0 | 1 | 12 | 18.0 | 15 |
3. | TJ Dobratice "A" | 4 | 0 | 1 | 12 | 17.5 | 15 |
4. | BŠŠ Frýdek-Místek "E" | 3 | 1 | 1 | 10 | 14.0 | 11 |
5. | TŽ Třinec "C" | 3 | 0 | 2 | 9 | 15.5 | 12 |
6. | TJ Sokol Lhotka | 2 | 2 | 1 | 8 | 15.0 | 12 |
7. | TJ Sokol Metylovice | 2 | 2 | 1 | 8 | 14.5 | 13 |
8. | BŠŠ Frýdek-Místek "F" | 2 | 1 | 2 | 7 | 12.5 | 6 |
9. | TJ Bystřice | 1 | 2 | 2 | 5 | 11.5 | 7 |
10. | TJ Vendryně "B" | 1 | 2 | 2 | 5 | 11.0 | 6 |
11. | TJ Dobratice "B" | 1 | 0 | 4 | 3 | 8.5 | 6 |
12. | TJ Sokol Dobrá "C" | 1 | 0 | 4 | 3 | 8.0 | 6 |
13. | ŠO TJ Sokol Mosty u J. "B" | 1 | 0 | 4 | 3 | 7.0 | 5 |
14. | TŽ Třinec "D" | 0 | 0 | 5 | 0 | 3.0 | 3 |