3.kolo KP2013 Mosty A - Kopřivnice A 4-4 (25.11.2012)
25.11.2012 15:10
V zápase 3.kola Krajského přeboru hrálo mostecké áčko proti hráčům z Kopřivnice, kteří ještě loni hráli 2.ligu v čele s naším IM Sikorou -Lerchem.
Zápas skončil nerozhodně díky výhrám IM Sikory-Lercha, Kantora Petra a Kuby Szotkowského. Bodík přidali remízami Venca Kufa a Břetislav Kretek.
Pro Petra Kantora to byla již 48.výhra v historii klubu, čímž se opět osamostatnil v čele žebříčku klubu dle výher v partiích.
Výsledky na šachovnicích - 3.kolo
ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | Tatra Kopřivnice "A" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sikora-Lerch Jan | 2188F | 1 | - | 0 | 2043F | Káňa Pavel (H) |
Kretek Břetislav | 2228F | ½ | - | ½ | 2076F | Omamík Pavel (H) |
Szotkowski Jakub (H) | 2131F | 1 | - | 0 | 2072F | Rosinský Pavel |
Kantor Petr | 2086F | 1 | - | 0 | 2044F | Veřmiřovský Vlastimil |
Szotkowski Bohuslav | 1920F | 0 | - | 1 | 2027F | Papán Cyril (H) |
Kantor Pavel | 1780N | 0 | - | 1 | 1988F | Socha Jaromír |
Kufa Václav | 1845N | ½ | - | ½ | 1985F | Borovička Bohumil |
Sikora Petr | 1440N | 0 | - | 1 | 1912F | Bříza Jiří |
4 | : | 4 |
Slezan Opava "B" | SK Slavia Orlová "C" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nábělek Marek (V) | 2200F | 0 | - | 1 | 2163F | Polok Kacper (C) |
Záleský Karel (V) | 2137F | ½ | - | ½ | 1982F | Foltyn Lukasz (C) |
Mužík Martin (V) | 2139F | 0 | - | 1 | 2101F | Baier Pavel (H) |
Premus Jan (V) | 2058F | 1 | - | 0 | 1998F | Olšar Zdeněk |
Olšar Robin | 2003F | 0 | - | 1 | 2044F | Trombík Karel |
Vícha Martin | 1888F | ½ | - | ½ | 1836F | Kostka Vít |
Vilášek Antonín | 1884F | ½ | - | ½ | 1859F | Luczyk Petr |
Gurecký Jan | 1679F | 0 | - | 1 | 1907F | Wanot Aleš |
2½ | : | 5½ |
TŽ Třinec "C" | ŠK Bruntál "A" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Babula Milan (VH) | 2300F | ½ | - | ½ | 2077F | Janyška Pavel (H) |
Pilch Roman | 2094F | 0 | - | 1 | 1998F | Ludwig Petr |
Fargač Martin | 2069F | ½ | - | ½ | 1993F | Pán Vladimír (H) |
Malyrz Ladislav (H) | 2007F | 0 | - | 1 | 1963F | Lanc Rudolf |
Kvíčala Miroslav | 2035F | ½ | - | ½ | 2001F | Máj Svatopluk (H) |
Hóta Petr | 2008F | ½ | - | ½ | 1827N | Hrabal Roman |
Maroszczyk Wieslaw | 1955F | 0 | - | 1 | 1820N | Mucha Břetislav |
Schoupal Edvard | 1987F | 1 | - | 0 | 1832F | Hadámek Miroslav |
3 | : | 5 |
ŠK TJ MSA Dolní Benešov "A" | ŠK Šenov "A" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Orzechowski Jacek (C) | 2219F | ½ | - | ½ | 2351F | Dobrovolský Ladislav |
Rakús Pavel | 2144F | 1 | - | 0 | 2140F | Kolář Stanislav |
Šnyta Zdeněk (H) | 2081F | ½ | - | ½ | 2068F | Podlesný Pavel (H) |
Stebel Jacek (C) | 1852F | ½ | - | ½ | 1991F | Závěšický Petr (H) |
Melecký Jaroslav | 2001F | 1 | - | 0 | 1923F | Siwek Antonín |
Vitásek Jan | 1990F | 0 | - | 1 | 1924F | Geffert Michal |
Bělka Lubomír | 1995F | 0 | - | 1 | 1928F | Kotlář Jarmil |
Krupa Radim | 2008N | 1 | - | 0 | 1717N | Schoffer Martin |
4½ | : | 3½ |
TJ Mariánské Hory "A" | Slavoj Poruba "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrátný Radim | 2204F | 0 | - | 1 | 2257F | Malík Jan |
Didi Jan (H) | 2065F | ½ | - | ½ | 2222F | Bolacký Jiří |
Košťál Otakar | 2021F | 1 | - | 0 | 2222F | Potomák Vladimír |
Kusák Lubomír | 1000N | 0 | - | 1 | 2214F | Kufa Pavel |
Peřík Alois | 1835F | 1 | - | 0 | 2036F | Dostál Radim |
Kořínek Jaroslav | 1810F | 0 | - | 1 | 1936F | Oborný Lubor |
0 | - | 1 | 1975F | Albertovič Lukáš | ||
0 | - | 1 | 2053F | Šimek Jiří | ||
2½ | : | 5½ |
Baník Havířov "B" | VOKD Poruba "B" | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Čempel Jaroslav (H) | 2208F | 1 | - | 0 | 2204F | Židek Václav (V) |
Melzer Patrik (H) | 2135F | 1 | - | 0 | 2141F | Očkay Tomáš (V) |
Kičmer Petr (V) | 2222F | 1 | - | 0 | 2008F | Kudla Richard |
Sekáč Martin | 2097F | 0 | - | 1 | 2103F | Chlevišťan Jakub |
Mohyla Tomáš | 2088F | 0 | - | 1 | 2021F | Václavík David |
Bulawa Marek | 1994F | ½ | - | ½ | 1955F | Pavera Vít (H) |
Vízner Jaroslav | 1931F | 1 | - | 0 | 2064F | Dobeš Luděk |
Gil Karel | 1892F | 1 | - | 0 | 2000F | Mačejovský Igor |
5½ | : | 2½ |
Tabulka
Poř. | Družstvo | V | R | P | Body | Skóre | Partie |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Slavoj Poruba "B" | 3 | 0 | 0 | 9 | 17.0 | 13 |
2. | Baník Havířov "B" | 2 | 1 | 0 | 7 | 14.5 | 11 |
3. | SK Slavia Orlová "C" | 2 | 1 | 0 | 7 | 14.0 | 10 |
4. | VOKD Poruba "B" | 2 | 0 | 1 | 6 | 14.0 | 11 |
5. | ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | 1 | 2 | 0 | 5 | 12.5 | 8 |
6. | ŠK Šenov "A" | 1 | 0 | 2 | 3 | 13.0 | 9 |
7. | ŠK Bruntál "A" | 1 | 0 | 2 | 3 | 12.0 | 6 |
8. | TŽ Třinec "C" | 1 | 0 | 2 | 3 | 10.5 | 6 |
9. | Slezan Opava "B" | 1 | 0 | 2 | 3 | 8.5 | 4 |
10. | ŠK TJ MSA Dolní Benešov "A" | 1 | 0 | 2 | 3 | 8.5 | 4 |
11. | Tatra Kopřivnice "A" | 0 | 2 | 1 | 2 | 11.5 | 8 |
12. | TJ Mariánské Hory "A" | 0 | 0 | 3 | 0 | 8.0 | 4 |
Křížová tabulka podle pořadí
Pořadí | Název družstva | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Slavoj Poruba "B" | 5½ | 6 | 5½ | |||||||||
2. | Baník Havířov "B" | 5½ | 4 | 5 | |||||||||
3. | SK Slavia Orlová "C" | 4 | 5½ | 4½ | |||||||||
4. | VOKD Poruba "B" | 2½ | 6 | 5½ | |||||||||
5. | ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | 4 | 4½ | 4 | |||||||||
6. | ŠK Šenov "A" | 3 | 6½ | 3½ | |||||||||
7. | ŠK Bruntál "A" | 3½ | 5 | 3½ | |||||||||
8. | TŽ Třinec "C" | 2½ | 5 | 3 | |||||||||
9. | Slezan Opava "B" | 2½ | 1½ | 4½ | |||||||||
10. | ŠK TJ MSA Dolní Benešov "A" | 2 | 2 | 4½ | |||||||||
11. | Tatra Kopřivnice "A" | 4 | 3½ | 4 | |||||||||
12. | TJ Mariánské Hory "A" | 2½ | 3 | 2½ |
Křížová tabulka podle losu
Los | Název družstva | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SK Slavia Orlová "C" | 4 | 5½ | 4½ | |||||||||
2. | ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | 4 | 4½ | 4 | |||||||||
3. | Slezan Opava "B" | 2½ | 1½ | 4½ | |||||||||
4. | TŽ Třinec "C" | 2½ | 5 | 3 | |||||||||
5. | ŠK TJ MSA Dolní Benešov "A" | 2 | 2 | 4½ | |||||||||
6. | TJ Mariánské Hory "A" | 3 | 2½ | 2½ | |||||||||
7. | Baník Havířov "B" | 5 | 5½ | 4 | |||||||||
8. | VOKD Poruba "B" | 6 | 5½ | 2½ | |||||||||
9. | Slavoj Poruba "B" | 5½ | 6 | 5½ | |||||||||
10. | ŠK Šenov "A" | 6½ | 3 | 3½ | |||||||||
11. | ŠK Bruntál "A" | 3½ | 3½ | 5 | |||||||||
12. | Tatra Kopřivnice "A" | 3½ | 4 | 4 |
Anketa k zápasu:
7 hlasů vítězství Mostů - 2 hlasující správně tipovali remízu.
Hvězda soutěže:
Pořadí po 3 kole
Čís. | Jméno | RtgFIDE | RtgN | Družstvo | Body | Partie | % | Šach. | |
1 | FM | Malík Jan | 2257 | 2270 | Slavoj Poruba "B" | 2.5 | 3 | 83.3 | 1 |
2 | IM | Dobrovolský Ladislav | 2351 | 2334 | ŠK Šenov "A" | 2.5 | 3 | 83.3 | 1 |
3 | IM | Sikora-Lerch Jan | 2188 | 2175 | ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | 2.5 | 3 | 83.3 | 1 |
4 | Kičmer Petr | 2222 | 2220 | Baník Havířov "B" | 2.5 | 3 | 83.3 | 2 | |
5 | Chlevišťan Jakub | 2103 | 2126 | VOKD Poruba "B" | 2.5 | 3 | 83.3 | 3 | |
6 | Kufa Pavel | 2214 | 2216 | Slavoj Poruba "B" | 2.5 | 3 | 83.3 | 3 | |
7 | Trombík Karel | 2044 | 2043 | SK Slavia Orlová "C" | 2.5 | 3 | 83.3 | 4 | |
8 | Bulawa Marek | 1994 | 1998 | Baník Havířov "B" | 2.5 | 3 | 83.3 | 5 | |
9 | Vízner Jaroslav | 1931 | 1957 | Baník Havířov "B" | 2.5 | 3 | 83.3 | 6 | |
10 | Geffert Michal | 1924 | 1924 | ŠK Šenov "A" | 2.5 | 3 | 83.3 | 6 | |
11 | Piesik Piotr | 2193 | 0 | ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | 2.0 | 2 | 100.0 | 2 | |
12 | Ludwig Petr | 1998 | 2037 | ŠK Bruntál "A" | 2.0 | 2 | 100.0 | 2 | |
13 | Macíček Jakub | 2179 | 2168 | ŠK Šenov "A" | 2.0 | 2 | 100.0 | 2 | |
14 | Szotkowski Jakub | 2131 | 2179 | ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova | 2.0 | 2 | 100.0 | 4 | |
15 | Václavík David | 2021 | 2057 | VOKD Poruba "B" | 2.0 | 2 | 100.0 | 5 |
Zpracoval:Ing. Aleš Kawulok
Zdroj: https://db.chess.cz/soutez.php?sid=1142